IV miejsce na "ZABORZE CUP"

IV miejsce zajęliśmy na turnieju "ZABORZE CUP" który był zorganizowany przez klub MKS ZABORZE.

Turniej odbył się 8.02.2015 na hali Pogoni w Zabrzu przy ul. Wolności.

Na zawody oprócz dwóch drużyn gospodarza czyli MKS ZABORZE I i II, zaproszono takie zespoły jak: GKS URANIA RUDA ŚLASKA, RUCH RADZIONKÓW, MUKP DĄBROWA GÓRNICZA, GKS KATOWICE, ROW RYBNIK, SZOMBIERKI BYTOM.

Drużyny zostały podzielone drogą losowania na dwie grupy, w których współzawodnictwo odbyło się na zasadzie gry każdy z każdym.

W grupie "A" znalazły się drużyny : MKS ZABORZE I, RUCH RADZIONKÓW, MUKP DĄBROWA GÓRNICZA, GKS KATOWICE.

Natomiast do grupy "B" trafiły zespoły MKS ZABORZE II, ROW RYBNIK, URANIA RUDA ŚL., SZOMBIERKI BYTOM.

Drużyna Uranii podczas całego turnieju rozegrała w sumie 5 meczów, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony grając na turnieju w okrojonym składzie ( ferie, zimowiska, wyjazdy). W każdym meczu w fazie grupowej, walczyliśmy o każdy cm parkietu, grając mądrze w obronie, wyprowadzając groźne kontrataki, oraz stwarzając sytuacje podbramkowe. Nasi przeciwnicy w grupie również grali z głową i także walczyli w każdym meczu z naszą drużyną, co widać po wynikach jakie padły w fazie grupowej.

Z grupy młodzi zawodnicy z Kochłowic wyszli z pierwszego miejsca po dwóch wygranych meczach i jednym remisie, ( dokładne wyniki meczów poniżej w podsumowaniu turnieju), trafiając do II półfinału razem z GKS-em Katowice, walcząc o prawo gry w finale turnieju.

Mecz z GieKSą rozpoczynamy od szybkiego zdobycia bramki, lecz po paru minutach Katowiczanie doprowadzają do remisu. Gdy myślami Urania była już przy rzutach karnych, tracimy bramkę po przypadkowym samobójczym  golu przez naszego obrońcę. Wynik II półfinałowego meczu już się nie zmienił, przegrywamy 1:2.

Po przegranym meczu o prawo gry w finale, pozostał nam mecz o trzecie miejsce, gdzie na nas już czekała drużyna ROW-u,  po słabym meczu i widocznym zmęczeniu naszych zawodników przegrywamy dość wysoko bo aż 4:0.

Ostatecznie zajmujemy IV lokatę na turnieju, jest to bardzo dobry wynik naszej drużyny.

Gratulujemy wszystkim młodym zawodnikom URANII, za występ, walkę oraz zaangażowanie w dzisiejszym turnieju, dziękujemy również trenerowi, kierownikowi drużyny oraz wszystkim rodzicom za obecność i dopingowanie naszej drużyny.

WYNIKI URANII W POSZCZEGÓLNYCH MECZACH TURNIEJU

FAZA GRUPOWA:

GKS URANIA RUDA ŚL. - GKS SZOMBIERKI   1:1

MKS ZABORZE II - GKS URANIA RUDA ŚL.   0:1

ROW RYBNIK - GKS URANIA RUDA ŚL.   0:1

(Pyrkosz)

PÓŁFINAŁY:

GKS KATOWICE - GKS URANIA RUDA ŚL.  2:1

MECZ O III MIEJSCE :

ROW RYBNIK - GKS URANIA RUDA ŚL.   4:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU :

1. MKS ZABORZE I

2. GKS KATOWICE

3. ROW RYBNIK

4. GKS URANIA RUDA ŚL.

5. MUKP DĄBROWA GÓRNICZA

6. RUCH RADZIONKÓW

7. MKS ZABORZE II

8. GKS SZOMBIERKI BYTOM

Kadra: PIETRZYK (C), CIEPŁY, POLOK, NICIŃSKI, SEKUŁA, ŻMURKO, MANJURA, WIECZORKIEWICZ, KAMIEŃSKI, PYRKOSZ.