Przegrany sparing w Bytomiu - Niewykorzystane sytuacje lubią .....

W sobotni poranek, a dokładnie o godz. 9:30 zawodnicy Uranii roczników 2003/04 rozegrali w Bytomiu mecz sparingowy z Szombierkami Bytom. Mecz zakończył się przegraną Kochłowiczan 6:1.

Mecz był rozegrany systemem 3x30 min.

Wynik który padł w meczu możemy śmiało określić jako "Nieadekwatny do gry" jaka była na boisku. Pierwsze 30 minut gry należało do gospodarzy którzy, częściej i groźniej konstruowali składne akcje pod naszym polem karnym. Pierwszą bramkę w meczu natomiast strzeliła Urania, a autorem jej jest Arkadiusz Żmurko. Gospodarze od razu wzięli się za odrobienie straty i szybko doprowadzili do remisu, i jeszcze przed końcem pierwszej odsłony strzelili jeszcze 2 bramki, podwyższając na 3:1, przy błędach w naszej linii obrony.

Drugie 30 min to napór Uranii na bramkę Szombierek gdzie przy dobrze rozgrywanej piłce, zawodnicy gospodarzy się gubią i nie mogą wyjść z własnej połowy, lecz nasi napastnicy albo minimalnie chybią, albo strzelali wprost w bramkarza który niejednokrotnie już leżał na murawie, i tymi strzałami zrobili z bramkarza gospodarzy gwiazdę meczu. ( jak się nie wykorzystuje 100 % sytuacji, to później się to obraca na naszą niekorzyść niestety).

Trzecie 30 min to obustronna walka i w dalszym ciągu brak wykończenia celnym strzałem w naszym wykonaniu, gospodarze natomiast wyprowadzają kilka groźnych kontrataków, z czego trzy wykorzystują i wygrywając całe spotkanie 6:1.

Całe spotkanie pomimo wysokiej przegranej było nawet wyrównane, zawodnicy Uranii wypracowywali sobie dużo sytuacji strzeleckich, lecz zabrakło tej przysłowiowej kropki nad i.